Dajte si do tela s Body pump

Fitnes mánia ovládla svet už dávno, vypracované postavy, guľaté zadky a tehličky na brušku sa pomaly stávajú povinnou výbavou každej ženy. Od cvičenia očakávame stále viac, chceme cítiť napumpovanie vo svaloch, príjemnú únavu, jemnú svalovicu a hlavne vidieť výsledky. Presne takéto cvičenie je body pump!

184261_499603482685_7484149_n

Je to pomerne nový druh skupinového cvičenia. Spája v sebe aeróbne prvky s klasickým posilňovaním. Na hodine nie je žiadna choreografia a nevyžaduje ani pohybovú pamäť. Hlavným cieľom je správne technicky zvládnutý cvik s primeranou záťažou v určitom počte opakovaní.  Záťaž si zvolíte samé podľa vlastných silových a kondičných schopností. Preto sa tohto cvičenia nemusí báť ani úplný začiatočník. Postupom času si záťaž môžete zväčšovať.

Veľkou výhodou tohto cvičenia je aj veľká variabilita. Na hodine sa pracuje s nakladacou tyčou so závažím alebo sa využívajú len samotné kotúče (1,25 kg, 2,5 kg alebo 5 kg). Cvičí sa aj so stepovým schodíkom, ktorého výška  sa upravuje podľa potreby. Takže každú ďalšiu hodinu si môžete spraviť o kúsok náročnejšiu . Ďalej sa využíva  intervalová metóda a postupne sa prechádza jednotlivými svalovými skupinami čím sa precvičí  celé telo. Výsledok môžete vidieť už po veľmi krátkom čase.

Už sme vás presvedčili? Budete potrebovať iba pohodlné oblečenie, čistú obuv, vlastný uterák, vodu a odhodlanie. Ostatné vás čaká u nás v telocvični aj s vašou vysnívanou postavou.

IMG_6782copy