Chudnutie v priebehu storočí

Pobláznenie okolo diét vládne svetu už celé storočia. Každú chvíľu niekto príde s novým zaručeným a rýchlym spôsobom. Všade vidíme dokonalé, vyšportované telá, guľaté zadočky a motivačné výroky. No viete, kedy sa to všetko začalo?

1820

Prekvapivo prvý človek, s ktorým by sme mohli spojiť slovo diéta bol chlap. Lord Byron, spopularizoval Octovú diétu a tvrdil, že zhodil 30 kilogramov vďaka tomu, že svoje pokrmy bohato zalieval octom.  To malo viesť ku zvracaniu a hnačke, a tým pádom aj k strate hmotnosti.

Neskôr prezident William Howard Taft, ktorý sa pre diétu rozhodol po tom, čo sa na niekoľko dní zasekol vo vani, tvrdil, že môžeme jesť čo len chceme, avšak každé sústo musíme minimálne 32-krát požuť.

S rokom 1930 prišla na rad Grapefruitová diéta a síce, že konzumujete grapefruity s každým jedlom. Mňam!

V 20. storočí postupne celebrity ovládli svet a spopularizovali ďalšie nezdravé spôsoby chudnutia. Spinkanie do krásy, ktoré zahrňovalo sedatíva preslávil Elvis. Jane Fonda sa zase so svojimi aerobikovými videami stala legendou. O Victorii Beckham, ktorá vyskúšala snáď všetky diéty sveta od hladovania až po jedenie iba jahôd či mandlí netreba veľa rozprávať. A na koniec nesmieme zabudnúť na jednu z najznámejších premien, kedy Renée Zellweger pribrala viac ako 13kg kvôli hlavnej úlohe vo filme Bridget Jones. Nerobilo jej problém po skončení natáčania opäť schudnúť a v roku 2004 naspäť pribrať a zase schudnúť.

Neuveriteľné čo dokáže človek vymyslieť a spraviť pre štíhlu líniu. Nezabúdajte však na to, že ani jedna z týchto diét nie je zdravá a určite vám ich neodporúčame. Schudnúť sa dá predsa aj zdravým spôsobom bez hladovania a sebatrýznenia. Takže už aj sa objednajte na výživové poradenstvo InBODY. Odmeráme vám množstvo vody v tele, percento tukov a svalov, rýchlosť bazálneho metabolizmu a na koniec vám nastavíme stravovací režim. Kde ine ako u nás :)