Aké vlastnosti by mala spĺňať obuv pre vašich najmenších

Aké vlastnosti by mala spĺňať obuv pre vašich najmenších

Pri výbere detskej obuvi samozrejme môžeme pozerať aj na to, či vyzerá dostatočne štýlovo, ale hlavným faktorom je v takomto prípade bezpečnosť topánok a komfort pri ich nosení.
Práve preto je dôležité hľadieť napríklad aj na to, z akého materiálu sú vyrobené, vždy je lepšie uprednostniť kvalitu. Podozrivo lacná obuv nemusí tieto podmienky spĺňať, hoci týmto spôsobom nemusíme ani ušetriť, pretože o chvíľu budeme nútení kupovať zas nové, resp. lepšie topánky, ktoré sme vlastne mohli kúpiť hneď na začiatku. Jedným zo známych dôvodov je fakt, že každá obuv má svoju rozdielnu trvácnosť a niektorá sa zničí už doslova po pár mesiacoch.

detské topánky

  • Dôležitým faktorom je však aj spomenuté pohodlie pri nosení. Dôležitý je samozrejme výber správnej veľkosti, ale napríklad aj to, aby sa podošva v prstovej časti ľahšie ohýbala, je to podstatný bod potrebného komfortu pri chodení.
  • Nezabúdajme ani na vnútrajšok obuvi, resp. na vnútro, ktoré by malo poskytovať zdravú priedušnosť.

To, aký typ topánok si naše dieťa obuje a v akých bude tráviť svoj deň, musíme prispôsobovať aj sezóne a konkrétnemu počasiu. Do dažďa a tých typických jesenných dní dokážu poskytnúť najlepšiu ochranu detské gumáky, ktoré sú na tieto vplyvy nepriaznivé jesenného počasia prispôsobené najlepšie. Sú oceniteľné aj pri zmenách a výkyvoch počasia, kedy dokáže zo dňa na deň napršať po členky vody.

chôdza, jeseň

Zo všeobecného hľadiska je na topánkach vítaná tiež dostatočne pevná podrážka, ktorá sa nielenže po chvíli nezničí a neodlepí od celku, ale takisto bude chrániť nohu pred rôznymi kamienkami, pieskom a podobnými „malými nástrahami“.
Pri výbere a skúšaní topánok nejde iba o to, aby neboli tesné a malé. Takisto je dôležité, aby neboli príliš voľné. Mali by sadnú nielen na dĺžku, ale aj na šírku chodidla. Najdôležitejšie je však poznať dĺžku, ktorú je vhodné vášmu dieťaťu odmerať už vopred, resp. pred kúpou a riadiť sa primárne podľa tohto údaju.

devene
https://www.bfit.sk