Akú má vaša nehnuteľnosť spotrebu?

Akú má vaša nehnuteľnosť spotrebu?

Prečo sú novostavby nízko nákladové a ako docieliť nižšie energie aj v staršom dome? Novostavby musia podľa najnovšej legislatívy dosiahnuť maximálnu energetickú triedu A0. Zohľadňovať sa to bude aj pri kolaudácii. Preto je dôležité svoju domácnosť zariaďovať v čo najnižšej energetickej spotrebe. Staré domy nemajú riešené technológie s čo najnižšom energiou. To však neznamená, že svoj domov nemôžete obnoviť. Takisto si svoju domácnosť môžete prerobiť a používať tepelné čerpadlo či vzduchotechniku. Nízku spotrebu pri vykurovaní domácnosti či ohreve vody by si želal každý. Aj keď počiatočná investícia nás bude stáť nejaké peniaze, o niekoľko rokov je návratnosť istá. A najmä šetríme životné prostredie.

energetický certifikát

Pri riešení energií v domácnosti nezabúdajte na jednu dôležitú vec. Energetický certifikát. Energetický certifikát budete s istotou potrebovať predložiť pri kolaudácii novostavby. V prípade, že vás kolaudácia ešte len čaká, energetický certifikát si musíte dať vypracovať a predložiť. Odborne vyškolený pracovníci na certifikaciabudovy.sk vám zmerajú pomocou termo kamery všetky dôležité aspekty vo vašej domácnosti. Na základe kritérií zaradia vašu nehnuteľnosť do príslušnej energetickej triedy a vyhotovia vám energetický certifikát na mieru.

energetický certifikát

Energetický certifikát budete potrebovať pri kolaudácii novostavby, ale tiež je čoraz viac žiadaný aj pri prenájme a najmä predaji nehnuteľnosti. Ľudia sa čoraz viac zaujímajú o energetickú triedu nehnuteľnosti a preto je otázka energetického certifikátu veľmi žiadaná. Takisto vám bude energetický certifikát nápomocný, ak ste sa rozhodli pre obnovu energii vo svojom staršom dome. Cenu energetického certifikátu vám vyhotovia priamo na mieru. Stačí navštíviť internetovú stránku certifikaciabudovy.sk, kde sa o vás už ochotne postarajú. Pre cenovú ponuku energetického certifikátu pre času nehnuteľnosť kontaktujte certifikaciabudovy.sk.

devene
https://www.bfit.sk