Bachove kvapky: Rýchla pomoc pri emočných ťažkostiach

Bachove kvapky: Rýchla pomoc pri emočných ťažkostiach

Počuli ste už aj vy niekde tvrdenie, že mnohé zdravotné problémy, ťažkosti a bolesti môžu vychádzať zo stavu mysle? Minimálne že psychickým stavom dokážeme konkrétny stav zhoršiť či zlepšiť? Niečo na tom pravdy určite bude, mnohé veci si totiž dokážeme vsugerovať. Istý známy doktor Eduard Bach bol dokonca toho názoru, že všetky choroby majú pôvod v narušenom, negatívnom stave mysle a vyliečiť sa dajú práve pozitívnou zmenou v mysli. Práve preto vznikli takzvané Bachove esencie(zložené z 38 druhov kvetov) a známa je takzvaná Bachova terapia.

spokojná žena pije

A tá dokáže pomôcť v tých najrôznejších stavoch a ako už bolo povedané v stavoch, ktoré vychádzajú a sú ovplyvnené práve našou mysľou a teda psychickým faktorom. Spomenuté esencia a terapia nazvaná po tomto doktorovi môže významne pomôcť napríklad v týchto situáciách:

  • Prechádzate citovo ťažším životným obdobím alebo cítite väčší psychickú a emočnú únavu.
  • Cítite v poslednej dobe pravidelnú nervozitu, stres.
  • Zažívate zvýšené napätie a nemáte poriadne čas sa upokojiť či plnohodnotne zrelaxovať.

V takýchto prípadoch je praktickým a zároveň funkčným pomocníkom, ak máte po ruke bachove kvapky. Práve tie dokážu v pozitívnej miere ovplyvňovať psychickú pohodu a zdravé fungovanie mysle, obzvlášť ak ste v období, v ktorom je vaša psychika pravidelne zaťažovaná a potrebujete nejakú rýchlu pomoc, resp. úľavu.

práca s počítačom

Dajú sa vlastne využívať ako neškodný doplnok a to aj v prípade, ak sa človek lieči na nejaké ochorenie. Nie sú známe ich negatívne účinky, takisto od nich nevzniká závislosť. Sú zložené zo spomenutých esencií rôznych kvetov a každý z týchto kvetov má nejaký svoj pozitívny účinok na psychickú rovnováhu a na duševné povzbudenie.

Ide teda zároveň o voľne dostupný výživový doplnok, na ktorý sa neviaže lekársky predpis. Jeho účinok na dosiahnutie duševnej rovnováhy je však obdivuhodný a v spomenutých prípadoch tak môže ísť o účinného a rýchleho pomocníka.

devene
https://www.bfit.sk