Chcete alebo potrebujete schudnúť? Skúste ketodiétu

Chcete alebo potrebujete schudnúť? Skúste ketodiétu

Niekto sa možno raz za čas a iný možno pravidelnejšie, rozhodne zhodiť kilá, ktoré sa mu v jeho prípade zdajú prebytočné. Či už chce vyzerať alebo sa cítiť lepšie, dôvody sa nájdu. A pravdepodobne je nám známych hneď niekoľko typov diét a s nimi spojených rád, ktoré sú však vzájomne odlišné a my potom nevieme, aký typ diéty by bol najvhodnejší práve pre nás. Skúsme sa preto pozrieť na jednu z tých v súčasnosti najznámejších, ktorá navyše nekážu bezhlavé hladovanie, ale skôr upravenú stravu na základe percentuálneho príjmu konkrétnych živín. Skúsme si preto predstaviť ketodiet.

vajcia, mäso, zelenina

V podstate ide o bielkovinovú diétu, čo má za cieľ nastaviť vaše telo do stavu ketózy. Je to konkrétne stav, v ktorom si na základe nedostatku cukrov, resp. sacharidov vaše telo za primárny zdroj čerpania energie zvolí tukové zásoby, čím ich následne efektívnejšie a rýchlejšie spaľuje. Z toho teda vyplýva, že konkrétne stravovanie musí byť ochudobnené o vysoký príjem sacharidov.

  • V prípade funkčnej ketodiéty by ich pravidelný príjem nemal predstavovať viac ako 50g/ denne.
  • Telo sa následne nastaví do stavu ketózy po 2 až 3 dňoch.

štíhla žena

Naopak vo zvýšenom množstve sú vítané proteíny, resp. bielkoviny. Tie majú totiž schopnosť udržiavať zdravú funkciu organizmu, sú dôležité pre rast a výkonnosť svalstva, v neposlednom rade sú potrebné pre zdravé zuby. Preto nesmú byť vynechávané ani počas diéty, pričom táto konkrétna ich dokonca odporúča a sú jej prioritným základom.

Proteíny a ich význam pre chudnutie

  • Tým, že proteíny posilňujú organizmus a výkonnosť svalstva, sa v rovnakej miere podpisujú pod správnu či dokonca skvalitnenú funkčnosť nášho metabolizmu. Aj toto je podstatný faktor, ktorý sa podpisuje pod rýchlejšie spaľovanie nadbytočných tukových zásob.
  • A v tomto smere efektívneho chudnutia sa na záver hodí dodať, že bielkovinová strava v nás vyvoláva pocit sýtosti, čím účinne zaženieme hlad a zjeme len toľko, koľko naše telo v skutočnosti potrebuje.

devene
https://www.bfit.sk