E-knihy úplne zdarma?

E-knihy úplne zdarma?

Okrem kníh v papierovom vydaní už poznáme i tkzv. e-knihy. Pred cca desiatimi rokmi niečo neznáme, no pre dnešnú dobu niečo typické.
Dnešná doba a jej generácia je typická svojou odkázanosťou na prenosné zariadenia ako sú smartfóny, ktoré sú našim pravidelným kamarátom i pomocníkom. Smartfóny sú už totiž niečo viac, než len mobil. Poskytujú nám prístup k mnohým užitočným i zábavným aplikáciám a v podstate s nimi človek operuje takmer všade a každú voľnú minútu. Forma elektronickej podoby kníh je tak už niečo pochopiteľné.

ebook

Viaceré služby, informácie i zábava tak chytajú digitálnu podobu kompatibilnú s týmito prenosnými zariadeniami, výnimkou nie je ani literatúra. Pre dnešnú „dotykovú“ generáciu má navyše takéto spracovanie knihy atraktívnejšiu a hlavne praktickejšiu podobu. E-kniha nemá žiadnu hmotnosť ani tvar, je to v podstate text s obrázkami, ktorý si prečítate cez prenosné zariadenia a od nemotorného tvaru knihu sa obsahovo v podstate nijako nelíši. A treba dodať, že forma e-knihy je oproti papierovému originálu vždy o niečo lacnejšia a mnohé knihy dokonca stiahnete zdarma!

kniha

•         Ibux, 1000knih, eknizky
Sú slovenské weby (.sk), ktoré vám túto možnosť doprajú legálnou cestou, nejde o žiadne pirátstvo. Nájdete tu tituly v podobe elektronických knižiek úplne zdarma, stačí ich iba stiahnuť. Ale pochopiteľne ide o sekcie zatiaľ menej známych autorov, alebo motivačnú literatúru či literatúru súvisiacu so zdravím, krátke bájky, ale aj dokumenty a náučnú literatúru,… no treba sa v tom prehľadať, je to však zdarma a myslím si, že autori a tieto tituly si pozornosť zaslúžia. Za ich prečítanie doslova nič nedáte, snáď len čas.

čtení

Ale inak ak hľadáte nejaký konkrétny, známejší titul, nie je to zdarma. No ako som spomenul, cena e-kníh je oproti papierovým o niečo nižšia a e-shopy ako napr. Martinus poskytujú v sekcii elektronických kníh ešte aj dočasné zľavy. Najväčšia výhoda e-kníh je ale ich digitálna podoba, čo platí i v prípade ich kúpy. Nemusíte čakať týžden na kuriéra, knihu si  stiahnete priamo do zariadenia (napr. i z Google Play). 

devene
https://www.bfit.sk