Redukcia hmotnosti musí byť trvalá a bezpečná

Redukcia hmotnosti musí byť trvalá a bezpečná

Z mnohých diét je známa ketodiéta aj pod názvom proteínová či bielkovinová diéta. Patrí k lekármi uznávaným metódam s rýchlymi výsledkami, ktoré majú trvalý účinok. Poznáme ju už od roku 1921 a popularite sa teší dodnes. Podstatou tejto metódy chudnutia je opak bežných diét, pri ktorých sa spaľuje 40% svalov a 60%tukov, ketodiéta je redukcia hmotnosti, pri ktorej sa svalová hmota nestráca, no vo väčšej miere miznú tukové zásoby.

ketogenic-low-carbs-diet-food-selection-white-wall_155003-27728

Každý, kto chce začať s nejakou redukčnou diétou, by sa mal najprv poradiť s lekárom. Odborný lekár dokáže stanoviť typ diéty, ktorá je pre pacienta vhodná a môže prebiehať pod jeho dozorom. Bielkovinová diéta Prodietix pozostáva z niekoľkých programov, pričom ketodiet každý jeden z nich je odvodený od pohlavia, veku, momentálnej hmotnosti, ale hlavný je cieľ, ktorý chceme chudnutím dosiahnuť. Ide predovšetkým o zdravé chudnutie s trvalým výsledkom, na zreteľ sa berie počet kilogramov, ktoré pacient potrebuje schudnúť.

Mnohé z diét majú svoj postup a podmienky, ktoré pri nich treba dodržiavať, aby boli dosiahnuté zaručené výsledky. Aj proteínová diéta si vyžaduje dodržiavanie určitého postupu a tie sú zhrnuté v troch základných bodoch. Je však dôležité, aby neboli porušené, pretože to môže spôsobiť spomalenie alebo ukončenie stavu ketózy organizmu.

female-leg-stepping-weigh-scales-with-measuring-tape_53476-3874

Prvou podmienkou je dodržiavanie pitného režimu, a to je minimálne 2 až 3 litre tekutín denne. Sem môžeme zahrnúť čistú vodu, čierny alebo zelený čaj bez cukru, káva je dovolená maximálne 2x denne, ale len čierna a bez cukru a mlieka. Bezkofeínová káva je takisto vhodná.

Druhá podmienka zahŕňa konzumáciu zeleniny, ktorej má byť aspoň 300 až 500 gramov za deň. Platí to len pre povolené druhy zeleniny, je možné ju konzumovať medzi jedlami alebo ako prílohu k jedlám.

Treťou podmienkou úspešného výsledku diéty je pravidelnosť v jedle. Pauza medzi jedlami by mala byť 3 až 4 hodiny, ráno by malo byť prvé jedlo asi pol hodiny po zobudení a naposledy je dovolené jesť asi 2 hodiny pred spaním. Je tiež dôležité dodržiavať rovnováhu medzi slanými a sladkými jedlami.

devene
https://www.bfit.sk