Starostlivosť o motorku

Starostlivosť o motorku

Mať motorku je pre niekoho ako splneným snom. Už od detstva chcete zažiť vietor vo vlasoch alebo rýchlu jazdu na motorke? Na motorke sa toho dá robiť veľmi veľa. Viete sa s ňou omnoho rýchlejšie dostať na miesta, kde sa autom len tak ľahko nedostanete. Avšak motorka má určité nevýhody, na ktoré by ste mali myslieť ešte omnoho skôr, ako si motorku zakúpite.Ako o každé motorové vozidlo, aj o motorku sa musíte starať. Pravidelná údržba motorky je prvoradá. Chcete jazdiť na nablýskanej motorke, ktorá upúta už z diaľky? Motorku musíte mať zakaždým čistú a umytú. Avšak to nie je jediná potreba motorky.

motorka

Na motorke si musíte dávať pozor na tlak v pneumatikách, vyváženosť kolies, či je olej vymenený a hlavne, či máte natankovanú nádrž. Aj motorky potrebujú tankovanie a palivo, aby ste ich mohli používať. Určite nevynechajte servis a pravidelnú kontrolu, ktorú motorka potrebuje. V servise vedia rýchlo zistiť aj nedostatky, prípadne čo by ešte trebalo na vašej motorke opraviť alebo vymeniť. Správny motorkár sa určite veľmi pečlivo stará o svoj stroj. K plynulej a spokojnej jazde na motorke by ste mali byť aj primerane oblečený a mali by ste mať dôležité bezpečnostné veci. Najdôležitejšia je prilba.

jazda na motorke

Bez prilby nemôžete vysadnúť na motorku. Ďalšími dôležitými vecami je motorkárske oblečenie či aj motorkárske topánky. V lete by ste si najradšej hodili na seba tielko a šortky, no pri jazde na motorke to nie je možné. Potrebujete mať veľa bezpečnostného oblečenia. Takéto oblečenie dostanete kúpiť v obchodoch, kde sa  špecializujú práve na motorkárov. Jazda  na motorke môže byť veľmi nebezpečná. Je dôležité, aby ste jazdili podľa maximálnej rýchlosti, ktorá je povolená na jednotlivých úsekoch cesty. Taktiež si veľký pozor dávajte na mokrú vozovku, kde sa vám motorka môže veľmi ľahko šmyknúť a vy sa pri tom aj zabijete.

devene
https://www.bfit.sk