Začnite s detoxom organizmu

Začnite s detoxom organizmu

S detoxikáciou organizmu sa dá začať kedykoľvek, no práve začiatok jari je na to ideálnym obdobím. Konečne prešla zima, príroda sa prebúdza. Začneme sa viac hýbať na čerstvom vzduchu, budeme vitálnejší a pomôže nám aj to, ak začneme zdravšie jesť (a piť). Pozrime sa teda na to, čo je to vlastne detoxikácia tela. Je to ľudovo povedané „očista“, pri ktorej sa snažíme telo zbaviť toxínov a iných škodlivín. Ideálne vďaka nej takisto upravíme hladinu cukru, tuku a cholesterolu na zdravú úroveň. Tiež sa pri nej zdravým spôsobom prečisťuje pečeň. Snažíme sa zbaviť telo škodlivín, ktorými je zanesené. Detox v tele vlastne prebieha stále, a to prostredníctvom pečene, ciev a obličiek. Avšak tomuto procesu dokážeme výrazne napomôcť aj my zmenou stravovania a životného štýlu.

Ženské brucho, kvet

Hlavné faktory, kvôli ktorým v tele prirodzene nevzniká dostatočná detoxikácia:

  • Stravovanie potravinami plnými umelých chemikálií a toxínov, Časté požívanie alkoholu a cigariet, Pravidelný stres a nekvalitný spánok, Málo pohybu na čerstvom vzduchu a sedavé zamestnanie.

Nezabúdajme na to, že zdravým detoxom nepomôžeme len nášmu telu, ale pozitívne ovplyvníme aj to, ako sa cítime duševne. Vďaka detoxu prichádza opätovne k funkčným detoxikačným procesom.

Ovocie, zelenina, smoothie

Čo (ne)jesť a (ne)piť?

Detox môže byť dlhodobý alebo krátkodobý. Dlhodobý spočíva v zmene životosprávy, krátkodobý zasa v minimálne 24 hodinovom pôste. V zmene životosprávy si treba dávať pozor aj na jedálniček, zapojiť do neho potraviny bohaté na vlákninu, ovocie a zeleninu. Miesto umelo sladených malinoviek a nápojov si radšej môžete namiešať zelený čaj matcha cena. Alebo čistú vodu s citrónovou šťavou a vhodné sú aj bylinné čaje alebo smoothie. Vyhnite sa jedlám z rýchleho občerstvenia a umelo spracovaným potravinám. Naopak siahnite po antioxidantoch, po vitamínoch A,C,E, lesných plodoch, zelenine a ovocí.

devene
https://www.bfit.sk